Moodin Ideas

Sú capačky vhodná obuv do škôlky?

Nakoľko sa nám už čoskoro začína školský rok a nástup do škôlok, nastáva ideálny čas na nákup správnych papučiek. V nich budú naše deti pobehovať niekoľko hodín denne, bez ohľadu na to, či chodia do školy alebo škôlky. Dbajte na ich zdravie aj vtedy, keď s nimi nemôžete byť.

Zrejme by sme všetci chceli pre svoje dieťa zabezpečiť pohodlnú a bezpečnú chôdzu už od prvého krôčika. Takú, pri ktorej sa nebudeme musieť báť, aby sa jeho nôžky nevyvíjali zle, a zároveň aby bola pre neho chôdza pohodlná a bezbolestná. Vývin detských nožičiek je náročná záležitosť a v časopisoch aj na internete sú o tom popísané už celé stránky. Odborníci sa zhodujú, že základom je správna tvrdosť a ohybnosť podrážky.

Tieto predpoklady spĺňa tzv. barefootová obuv, keďže jej hlavnou prednosťou je práve ohybnosť, vďaka ktorej simuluje chôdzu na boso. Takéto prezúvky nie sú ohybné iba v oblasti prstov, ale po celej dĺžke. Keďže je detská nožička príliš slabá, potrebuje ohybnosť do všetkých strán. Tak, aby sa mala možnosť pohybovať a správne sa vyvíjať. Ich ďalšou výhodou je tiež dostatok miesta na detské pršteky, keďže deti majú tendenciu svoje pršteky otáčať a vytáčať. Veľká chyba, ktorej sa rodičia dopúšťajú je opätok. A práve z dôvodu skracovania achilovej šľachy sú všetky barefootové topánky bez opätka. Celkové štruktúra topánočky by v konečnom dôsledku mala byť mäkká bez podpory klenby, a to najmä z toho dôvodu, aby mali detské nožičky už spomínanú dostatočnú voľnosť na správny vývoj.

V ponuke Moodin Ideas (klikni sem) môžete nájsť širokú škálu capačiek od značky Fiorino, ktoré zodpovedajú týmto odporúčaniam. Ich capačky patria k najpopulárnejším na poľskom trhu, no vďaka inovatívnemu prístupu jej zakladateľov a tiež ich snahe držať krok s aktuálnym trendom,  je po nich čoraz väčší dopyt aj v okolitých krajinách. Tieto ručne šité papučky sú plne funkčné, bezpečné a pohodlné, so širokou škálou pestrofarebných motívov . Capačky Fiorino sú vyrábané podľa najnovších štúdií a výskumov, ktoré sa nepretržite zaujímajú o detské nôžku. Čo najpresnejšie imitujú chôdzu na boso a tak umožňujú prirodzený vývoj nohy, pohybu svalov, väzov a zaručujú správny vývoj klenby. Sú naozaj veľmi mäkké, ľahké a pohodlné. Práve z tohto dôvodu ich obľubujú veľkáči aj malkáči, či už pri hre doma, v škôlke, alebo počas leta vonku na ihrisku. Zaručujú pohodlnosť pri každom pohybe, či už je to chôdza, lezenie po štvornožky, alebo prvé stavanie sa na nôžky. Vďaka najkvalitnejšiemu materiálu sa deťom nešmýka ani na hladkých povrchoch. Capačky Fiorino sú vyrábané zo 100% prírodnej talianskej eko kože, takže sú šetrné k nožičke, ale aj k životnému prostrediu. 


Dopravu nad 50 € máte u nás zadarmo
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem