Moodin Ideas

Povedzte áno hračke z dreva

Naši starí rodičia sa ako malé deti hrávali prevažne s hračkami vyrobenými z dreva. Dôvodom bola predovšetkým chýbajúca technológia, ktorá nebola na tak vyspelej úrovni, ako je tomu dnes. To ale neznamená, že drevené hračky sú staromódne. Drevené hračky môžu byť v skutočnosti lepšie ako ich technologické, plastové kópie. Okrem toho, že sú šetrné k životnému prostrediu a podporujú detskú fantáziu, tu je ďalších 5 dôvodov, prečo vybrať práve drevenú hračku pre naše deti.

Šetrné k prostrediu

Drevené hračky sú šetrné  životnému prostrediu, v jazyku dnešnej doby „eco friendly.“ Aby sme našu zem ochránili pred negatívnymi vplyvmi moderného života pre ďalšie generácie, ktoré prídu po nás, mali by sme sa každý deň snažiť čo najviac eliminovať používanie plastov a nahrádzať ich prírodnými materiálmi. Je dôležité, aby sme naše deti už od útleho veku učili a viedli k tomu, že je dôležité používať čo najmenej plastové veci a uprednostňovať prírodné materiály. Je jasné, že dieťa takémuto pojmu nebude úplne chápať, ale je dobré, aby si postupne budovalo vzťah k prírode a prírodným materiálom. Nehovoriac o tom, že v plastových hračkách sú často prítomné chemické a nebezpečné látky, ktoré by nemali s deťmi prísť ani do styku. Koniec koncov, chrániť dieťa je úlohou každého rodiča. V prípade drevených hračiek chránite vaše dieťa a prírodu zároveň.

Prežijú viac než jednu generáciu

Hračky z dreva sú nesmierne odolné. Tu je dôvod, prečo naši starí rodičia rástli s drevenými hračkami. Sú masívne, s dlhou životnosťou a preto môžu byť použité aj pre mladšieho súrodenca. Zamyslite sa nad tým, ako ľahko sa plastové hračky zničia, polámu, znefunkčnia. Drevená hračka je zárukou zábavy pre celé generácie.

Podporujú fantáziu

Drevené hračky podporujú rozvoj. Umožňujú deťom rozvíjať sa svojím vlastným tempom, dávajú im čistý priestor na ich rast.

Drevené hračky podporujú kreatívnu hru. Hra s hračkami, ktoré sú považované za základné, medzi ktoré patrí aj drevená hračka, podnecuje deti k využívaniu svojej predstavivosti a fantázie, čo je kľúčom k vývoju dieťaťa.

Univerzálne v použití

Jednoduchosť je lepšia. Drevené hračky sú zväčša jednoduché, základné a ich použitie je univerzálne. Pútajú záujem oboch pohlaví a širšieho vekového rozsahu. Často sú hračky rodovo neutrálne, takže sú univerzálne a zaujmú tak dievčatá, ako aj chlapcov. Hoci drevo môžeme natrieť ľubovoľnou farbou a urobiť hračku typickú pre chlapca alebo dievča, drevené hračky sú často navrhované tak, aby zaujali čo najširší okruh detí a umožnili všetkým deťom hrať sa a skúmať. Navyše, zatiaľ čo mnoho novodobých hračiek rýchlo strácajú na záujme detí a stávajú sa lapačmi prachu, drevené hračky sú určené na dlhšie vývojové obdobie dieťaťa a tiež ako sme už spomínali, sú určené pre viaceré generácie.

S toľkými výhodami drevených hračiek je až neuveriteľné, koľko plastových hračiek sa vyrába. Ale doba sa mení a ľudia opäť nachádzajú krásu prírody a prírodných hračiek, zaoberajú sa viac bezpečnosťou a tým čo je pre naše deti najlepšie. Rodičia sa snažia rozvíjať detskú kreativitu, fantáziu a empatiu k prírode a to práve pomocou drevených hračiek. Tak keď nabudúce budete robiť nákup pre tie naše poklady, skúste sa zamyslieť a zvážiť, čo je pre ne najlepšie!


Dopravu nad 50 € máte u nás zadarmo
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem